WenDo – budowanie pewności siebie, asertywność i samoobrona dla dziewcząt i kobiet*, warsztat antyprzemocowy dla studentek UJ

Wczytuję mapę...

Czas
Data: 10-12-2016 - 11-12-2016
Godzina: 10:00 am - 4:30 pm

Miejsce
fundacja Autonomia

Informacja o dostosowaniu lokalizacji

Wydarzenie otwarte/zamknięte:

Koszt udziału:


Opis wydarzenia

Autonomia oraz Uniwersytet Jagielloński zapraszają na:

 

WenDo – budowanie pewności siebie, asertywność i samoobrona dla dziewcząt i kobiet*, warsztat antyprzemocowy dla studentek UJ

 

Weź udział w warsztacie jeśli chcesz podnieść swoje umiejętności w zakresie:

  • skutecznej, spójnej, asertywnej komunikacji
  • rozpoznawania i diagnozowania sytuacji przekraczania granic
  • podejmowania decyzji
  • reagowania na sytuacje przekraczania granic, dyskryminację i przemoc ze względu na płeć i inne
  • samoobrony fizycznej w sytuacjach ataku/napaści

 

Jest tylko 12 miejsc. Pierwszeństwo będą miały osoby, które jeszcze nie uczestniczyły w warsztatach WenDo. Zapisz się już dziś!

 

Na warsztacie, który jest prowadzony metodą upełnomacniającą (z ang. empowerment), kobiety i dziewczęta uczą się jak reagować na przemoc, na różne formy przekraczania granic. Wzmacniają poczucie pewności siebie, poczucie własnej wartości i sprawczości. WenDo jako metoda samoobrony psychicznej przekazuje wiedzę na temat skutecznych metod komunikowania się i wyrażania własnych potrzeb, emocji, zdania. Pomaga to rozwiązywać konflikty, przełamywać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd.

Osoby uczestniczące w procesie upełnomocnienia, który realizuje się na naszym warsztacie, zarówno uzyskują, jak i odzyskują kontrolę, sprawczość, wpływ i moc, docierają do istniejących (a często zapomnianych lub niewykorzystywanych) zasobów i kompetencji.

 

Aby wziąć udział w warsztacie nie potrzeba siły, ani nadzwyczajnej sprawności. Każda kobieta może nauczyć się skutecznie bronić.

 

Metody pracy

W czasie zajęć stosowane są ćwiczenia symulacyjne, dyskusje w małych grupach i plenarne, praca z oddechem i głosem, elementy dramy. W zakresie samoobrony fizycznej ćwiczymy m.in. ciosy, kopnięcia, uwolnienia, bloki. Zajęcia prowadzone będą w maksymalnie 12-osobowej grupie.

 

Jaki jest koszt udziału w warsztacie?

Udział w warsztacie jest bezpłatny dzięki pokryciu części kosztów z dotacji (szczegóły poniżej).

 

Warsztaty są planowane jako całość, dlatego nie będzie możliwe dołączenie do grupy drugiego dnia lub tylko na kilka godzin pierwszego lub drugiego dnia.

 

Jak się zapisać?

Mamy tylko 12 miejsc. Pierwszeństwo będą miały osoby, które jeszcze nie uczestniczyły w warsztatach WenDo oraz te studentki, które zgłaszały chęć organizacji warsztatów Pełnomocniczce Rektora UJ ds. Bezpieczeństwa Studentów i Doktorantów.

Aby się zapisać należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który niebawem pojawi się na stronie www.kampania16dni.pl

W przypadku większej liczby chętnych niż miejsc decydować będzie kolejność zgłoszeń. Chętne mogą zostać wpisane na listę rezerwową.

 

* oraz osób socjalizowanych do roli kobiety

 

Wstęp wolny!

Miejsce: Krakowska 19, fundacja Autonomia

Niestety, budynek nie jest dostępny dla osób poruszających się na wózkach. Zapewniamy tłumaczenie na Polski Język Migowy.

 

Trenerki: Ewa Rutkowska i Kinga Karp

 

Kontakt z organizatorkami:

Kinga Karp, karpkinga@gmail.com

Katarzyna Jurzak-Mączka, katarzyna.jurzak@uj.edu.pl

 

Grantodawcy

Realizacja wydarzeń w ramach Kampanii 16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć jest możliwa dzięki wsparciu otrzymanemu przez Autonomię ze środków: Funduszu Małych Grantów dla Programu PL14 oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014, Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2016/2017, Fundacji Batorego w ramach grantu instytucjonalnego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, m.in.  w ramach projektów: „Zatrzymać przemoc – kompleksowy system wsparcia i oddziaływań terapeutycznych dla osób doświadczających przemocy ze względu na płeć” oraz „ZERo przemocy – Zaangażowanie, Edukacja, Rzecznictwo przeciwko przemocy ze względu na płeć”.

 

Patronat honorowy: Rzecznik Praw Obywatelskich – dr Adam Bodnar

 

Matronaty i patronaty medialne: pismo feministyczne Zadra, Codziennik Feministyczny, Portal ngo.pl, Niebieska Linia – Dwumiesięcznik poświęcony problematyce przemocy, Miasto Ł.


Informacje dodatkowe


Organizatorka/Organizator

Lokalna liderka współpracująca z Autonomią

Kontakt

Strona www

E-mail

telefon

Translate »