Bezpłatny warsztat WenDo w Częstochowie

Mapa niedostępna

Czas
Data: 29-10-2016 - 30-10-2016
Godzina: 9:00 am - 3:30 pm

Miejsce
Centrum Promocji Młodych

Informacja o dostosowaniu lokalizacji

Wydarzenie otwarte/zamknięte:

Koszt udziału:


Opis wydarzenia

Fundacja Autonomia (organizatorka) wraz z Centrum Promocji Młodych w Częstochowie (partner lokalny) zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach antyprzemocowych prowadzonych w całej Polsce przez absolwentki Akademii Treningu WenDo.

 

 

>>>Czym jest WenDo?

 

WenDo to w polskim tłumaczeniu Droga Kobiet (od angielskiego „women” i japońskiego „do”). Jest to metoda samoobrony i asertywności opracowana przez kobiety i dla kobiet, która łączy metody samoobrony fizycznej i psychicznej. Podczas warsztatów uczestniczki uczą się jak reagować na różne formy przekraczania granic, na przemoc psychiczną i fizyczną. Wzmacniają poczucie pewności siebie, poczucie własnej wartości i sprawczości.

 

Aby wziąć udział w warsztacie nie potrzeba siły, ani nadzwyczajnej sprawności. Każda kobieta może nauczyć się skutecznie bronić!

 

>>>WenDo jest dla Ciebie jeśli chcesz:

  • skuteczniej, spójniej, asertywniej się komunikować • lepiej rozpoznawać i diagnozować sytuacje przekraczania granic • łatwiej podejmować decyzje • reagować na sytuacje przekraczania granic, dyskryminację i przemoc ze względu na płeć i inne • czuć, że wiesz co możesz zrobić w sytuacjach ataku/napaści

 

 

Jeśli chcesz doświadczyć własnej siły fizycznej, uwolnić swój oddech i głos, wyraźniej dostrzec swoje możliwości i zasoby, odzyskać poczucie wpływu – koniecznie weź udział w warsztacie!

 

Jeśli chcesz przestać czuć się bezradną i bezbronną wobec ataków słownych i fizycznych w miejscach publicznych, na ulicy, w szkole, w pracy, w domu – weź udział w warsztacie!

 

>>>Metody pracy

 

Na WenDo pracujemy metodą empowementu (z ang. upełnomocnienie), co oznacza, że kobiety i dziewczęta uczą się jak reagować na przemoc, na różne formy przekraczania granic. Wzmacniają poczucie pewności siebie, poczucie własnej wartości i sprawczości. WenDo jako metoda samoobrony psychicznej przekazuje wiedzę na temat skutecznych metod komunikowania się i wyrażania własnych potrzeb, emocji, własnego zdania. Pomaga to rozwiązywać konflikty, przełamywać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd.

 

W tym procesie dajecie sobie szansę uzyskać (lub odzyskać) wpływ, kontrolę, sprawczość i moc, dotrzeć do istniejących (a często zapomnianych lub niewykorzystywanych) zasobów i kompetencji.

 

W czasie zajęć stosowane są ćwiczenia symulacyjne, dyskusje w małych grupach i plenarne, praca z oddechem i głosem, elementy dramy. W zakresie samoobrony fizycznej ćwiczymy m.in. ciosy, kopnięcia, uwolnienia, bloki. Zajęcia prowadzone będą w maksymalnie 12-osobowej grupie.
 

>>> Koszt…?

 

Udział w warsztacie jest bezpłatny dzięki pokryciu części kosztów z dotacji Funduszu Małych Grantów dla Programu PL14 oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 i Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, w ramach projektów: „Zatrzymać przemoc – kompleksowy system wsparcia i oddziaływań terapeutycznych dla osób doświadczających przemocy ze względu na płeć” oraz „ZERo przemocy – Zaangażowanie, Edukacja, Rzecznictwo przeciwko przemocy ze względu na płeć”, a także dzięki wolontaryjnie wykonywanej pracy oraz wsparciu organizacji i instytucji lokalnych.

 

>>> Kiedy?

 

29-30 października 2016 • sobota, 10:00 – 16:30 • niedziela, 09:00 – 15:30 Warsztaty są planowane jako całość, dlatego nie będzie możliwe dołączenie do grupy drugiego dnia lub tylko na kilka godzin pierwszego lub drugiego dnia.

 

>>> Gdzie?

 

Centrum Promocji Młodych, Al. Wolności 30, Częstochowa

 

>>> Jak się zapisać?

 

Mamy tylko 12 miejsc, dlatego pierwszeństwo będą miały osoby, które jeszcze nie uczestniczyły w warsztatach WenDo. Poza tym jednym kryterium, o przyjęciu na zajęcia będzie decydować kolejność zgłoszeń. Utworzymy również listę rezerwową.

Aby się zapisać, wypełnij formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdH5_IOgZKoMAU9Jx1xRQbzooM9837_NCMysti7m1r7RcyWqg/viewform

 

W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu:

Ola Migalska, olka.migalska@gmail.com

 

 

Informacja o osobach prowadzących:

 

Agata Teutsch – absolwentka Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW i Szkoły Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Od 2004 roku pracuje jako certyfikowana trenerka WenDo oraz umiejętności związanych z przeciwdziałaniem przemocy i dyskryminacji, w tym szkoleń z zakresu równości płci i przeciwdziałania przestępstwom z nienawiści (także w szkołach dla trenerów/ek). Współzałożycielka i wiceprezeska Fundacji Autonomia, pomysłodawczyni i współzałożycielka Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej, grupy nieformalnej Ulica Siostrzana, członkini Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych i Towarzystwa Interwencji Kryzysowej.

 

Ola Migalska – socjolożka, doktorantka w Instytucie Socjologii UJ, trenerka Wendo i antydyskryminacyjna, absolwentka Akademii Treningu Wendo Fundacji Autonomia oraz Specjalistycznej Szkoły Facylitacji Społecznej na rzecz Przeciwdziałania Dyskryminacji realizowanej przez Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej. Członkini Zarządu Fundacji Autonomia, członkini Stowarzyszenia Strefa Wenus z Milo oraz Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej. Od lat pracuje zarówno w sektorze organizacji pozarządowych, jak i na polu akademickim na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy oraz w dziedzinie badań nad równością i solidarnością społeczną.

 

 

* oraz osób socjalizowanych do roli kobiety

 

 

Informacja o programach i grantodawcach

Wydarzenie odbywa się w ramach projektów fundacji Autonomia: „Zatrzymać przemoc – kompleksowy system wsparcia i oddziaływań terapeutycznych dla osób doświadczających przemocy ze względu na płeć” oraz „ZERo przemocy – Zaangażowanie, Edukacja, Rzecznictwo przeciwko przemocy ze względu na płeć” finansowanych ze środków: Funduszu Małych Grantów dla Programu PL14 „Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie i przemocy ze względu na płeć” w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014, oraz Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.


Informacje dodatkowe


Organizatorka/Organizator
Fundacja Autonomia (organizatorka), Centrum Promocji Młodych w Częstochowie (partner lokalny)

Lokalna liderka współpracująca z Autonomią

Kontakt
olka.migalska@gmail.com

Strona www

E-mail
olka.migalska@gmail.com

telefon

Translate »