Ofiara doskonała – pokaz filmu i dyskusja

Mapa niedostępna

Czas
Data: 07-12-2017
Godzina: 7:00 pm - 9:30 pm

Miejsce
Centrum Praw Kobiet Wrocław

Informacja o dostosowaniu lokalizacji
brak informacji

Wydarzenie otwarte/zamknięte: otwarte

Koszt udziału: bezpłatne


Opis wydarzenia

„Ofiara doskonała” („The perfect victim”), reż. Elizabeth Rohrbaugh
film dokumentalny, USA, 2012, 80 min.

Trzy kobiety podjęły radykalne kroki broniąc się przed maltretującymi je partnerami. Film opowiada o ich kolejnej walce – walce z opresyjnymi instytucjami państwa.
Shirley, Carlene i Ruby przez 30 lat odsiadywały w stanowym więzieniu w Missouri wyroki za zabicie lub współudział w morderstwie znęcających się nad nimi mężów. W trakcie procesu uniemożliwiono im przedstawienie dowodów na przemoc domową, której doświadczały latami: bite, gwałcone, sprzedawane, maltretowane, żyjące w ciągłym lęku przed śmiercią. Osadzone w więzieniu ponownie stały się ofiarami – ofiarami opresyjnego systemu karnego. Po latach przy wsparciu grupy prawniczek i prawników trzy odważne kobiety rozpoczynają wieloletnią walkę o odzyskanie wolności. Stawiają opór, by nie zostać „ofiarami doskonałymi”.
Film „Ofiara doskonała” opowiada o walce trzech indywidualnych kobiet a zarazem bada szeroki temat społecznego braku zrozumienia i wsparcia dla ofiar przemocy domowej. Jest punktem wyjścia do pytań o to, kogo i co broni system karny i jaką właściwie pełni funkcję.

Po filmie zapraszamy na dyskusję z udziałem specjalistek od zagadnienia przemocy domowej i aktywistek działających przeciwko przemocy.

Pokaz filmu i dyskusja organizowane są przez nieformalny kolektyw feministyczno-queerowy Inicjatywa 8 Marca w ramach kampanii 16 Dni Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet.

info@manifa.wroclaw.pl
http://manifa.wroclaw.pl/


Informacje dodatkowe

-


Organizatorka/Organizator
Inicjatywa 8 Marca

Lokalna liderka współpracująca z Autonomią
-

Kontakt
info@manifa.wroclaw.pl

Strona www
http://manifa.wroclaw.pl/

E-mail
info@manifa.wroclaw.pl

telefon
-