Marsz Odzyskać Noc – Reclaim The Night

Mapa niedostępna

Czas
Data: 25-11-2017
Godzina: 6:00 pm - 8:00 pm

Miejsce
Brama Zamku Lubelskiego

Informacja o dostosowaniu lokalizacji
brak informacji

Wydarzenie otwarte/zamknięte: otwarte

Koszt udziału: bezpłatne


Opis wydarzenia

Podobnie jak w ubiegłym roku organizujemy Marsz Odzyskać Noc – Reclaim The Night. Robimy to w ramach międzynarodowej kampanii 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy Ze Względu Na Płeć. Będzie to wieczorny przemarsz ze światłami (lampki, latarki, światełka) w ramach demonstrowania naszej niezgody na przemoc wobec kobiet (fizyczną, seksualną, psychiczna, strukturalna, ekonomiczną, itd.).

Badania i statystyki policyjne wskazują, że większość kobiet w naszym kraju doświadczyła przynajmniej raz jakiegoś rodzaju przemocy. Niemniej, brak edukacji, patriarchat i ostracyzm środowiskowy sprawia, że albo nie rozpoznają tego jako przemoc (lub też nie są jej świadome, jak często w przypadku przemocy ekonomicznej) albo nie zgłaszają jej i nie poruszają publicznie tego tematu. Ostatnie wydarzenia w naszym kraju pokazują, że misterne ścieżki przemocy są i będą zakrojone na jeszcze większą skalę.

16 Dni jest coroczną kampanią, która w natężonej skali między 25.11 a 10.12 wskazuje na kwestie przemocy, przypomina o prawach człowieka (jak również o tym, że prawa kobiet są też prawami człowieka) i jednoczy środowiska działające przeciw przemocy i dyskryminacji.

Zależy nam przede wszystkim o włączeniu różnych środowisk i osób jako inicjatywa nieformalna, oddolna, wszystko w duchu idei kampanii 16 Dni.


Informacje dodatkowe

Prosimy o posiadanie światełek, latarek lub lampek na wydarzeniu


Organizatorka/Organizator
Lubelska Koalicja Na Rzecz Kobiet

Lokalna liderka współpracująca z Autonomią
-

Kontakt
lkoalicja.kobiet@gmail.com

Strona www
https://www.facebook.com/events/145031876124989/

E-mail
lkoalicja.kobiet@gmail.com

telefon
-