Debata “Mężczyźni przeciwko przemocy wobec kobiet”

Mapa niedostępna

Czas
Data: 14-12-2018
Godzina: 6:00 pm - 8:00 pm

Miejsce
Centrum Praw Kobiet Gdańsk

Informacja o dostosowaniu lokalizacji
brak

Wydarzenie otwarte/zamknięte: Wydarzenie otwarte

Koszt udziału: bezpłatne


Opis wydarzenia

PANEL DYSKUSYJNY „MĘŻCZYŹNI PRZECIWKO PRZEMOCY WOBEC KOBIET”

Potrzebna jest otwarta dyskusja społeczna, z udziałem  kobiet i mężczyzn, na temat tego, co mogą zrobić mężczyźni, by przeciwdziałać przemocy wobec kobiet. Bez udziału  mężczyzn bowiem nie jest możliwe wyeliminowanie przemocy czy osiągnięcie równego statusu kobiet i mężczyzn. Ważne  jest zatem, by opowiadać i dyskutować o historii, założeniach ruchu mężczyzn przeciwko przemocy wobec kobiet oraz o przykładach możliwych do podjęcia działań, takich jak np. White Ribbon Campaign (Kampania Białej Wstążki), Man Can Stop Rape (Mężczyźni mogą powstrzymać gwałty), Promundo czy Manforchange.

Centrum Praw Kobiet – Oddział w Gdańsku zaprasza na panel dyskusyjny o mężczyznach działających przeciwko przemocy wobec kobiet.

Aby zapisać się na panel należy wypełnić formularz zgłoszeniowy:  https://goo.gl/6rgVKX 

Na zgłoszenia czekamy do 11 grudnia 2018 do końca dnia.

Mówcy:

Konrad Wojterkowski – organizator kampanii “Kocham. Szanuję” i założyciel fundacji Krajowe Centrum Kompetencji pomagającej ofiarom przemocy domowej w Polsce. Pomaga m.in. Fundacji „A kogo?” Ewy Błaszczyk. Od 2006 roku zaangażowany w wielkie ogólnopolskie kampanie społeczne przeciwko przemocy, “Kocham. Nie biję.” i “Kocham. Reaguję.” Z jego inicjatywy, z udziałem największych polskich mediów, odbywa się kampania społeczna, przekonująca Polaków do wspierania najbardziej ważkich społecznie działań, jakie podejmują organizacje pożytku publicznego, poprzez coroczne, świadome przekazywanie na te cele 1% podatku dochodowego.

Krzysztof Sarzała – pedagog, trener, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, koordynator Centrum Interwencji Kryzysowej Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w Gdańsku Współpracuje z Centrum Pomocy Dzieciom w Starogardzie Gdańskim. Członek Rady ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie PARPA. Posiada certyfikaty specjalisty przeciwdziałania przemocy w rodzinie wydane przez PARPA oraz Niebieską Linię. Wykładowca na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, Uniwersytecie Gdańskim, Uniwersytecie SWPS.

Prowadząca panel:

dr Barbara Kijewska – doktor nauk politycznych, wykładowca Instytutu Politologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, absolwentka studiów podyplomowych z zakresu pomocy społecznej.  Autorka ekspertyz i publikacji naukowych, wykonawca projektów europejskich i krajowych, organizatorka konferencji i seminariów na tematy dotyczące partycypacji politycznej, aktywizacji obywatelskiej i włączania społeczności lokalnych w procesy decyzyjne. Zaangażowana w działania na rzecz zwiększania udziału kobiet w polityce, działaczka organizacji pozarządowych, m.in. Stowarzyszenia WAGA i Trójmiejskiej Akcji Kobiet.

  • Jeśli osoba chętna do udziału nie ma możliwości wypełnienia formularza przez Internet, to może zapisać się na panel pisząc na adres e-mail: anna.januszak@cpk.org.pl lub zapisując się osobiście w biurze CPK Gdańsk w godzinach otwarcia oddziału (od poniedziałku do czwartku od godz 10:00 do 18:00 i w piątki od godz. 10:00 do 15:00).
  • O udziale w warsztacie decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Na zgłoszenia czekamy do 11 grudnia 2018 r., do końca dnia.
  • Wypełnienie formularza jest pierwszym krokiem zapisów na panel. Po otrzymaniu zgłoszenia prześlemy informację o wpisie na listę podstawową lub rezerwową – w zależności od liczby zgłoszeń i wolnych miejsc. Potwierdzenie udziału w panelu osoby zakwalifikowane otrzymają najpóźniej do dnia 12 grudnia 2018 roku.

Pytania organizacyjne można kierować na adres: anna.januszak@cpk.org.pl.

*W przypadku nie zgłoszenia się wystarczającej liczby uczestniczek/ków, zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu spotkania.
Organizatorki: Fundacja Centrum Praw Kobiet – Oddział Gdańsk.

Warsztat odbywa się w ramach projektu “Prawa Kobiet na 100-lecie Praw Wyborczych Polek”.

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.


Informacje dodatkowe

brak


Organizatorka/Organizator
Centrum Praw Kobiet oddział Gdańsk

Lokalna liderka współpracująca z Autonomią
Karolina Maleta

Kontakt
karolina.maleta@cpk.org.pl

Strona www
www.cpk.org.pl

E-mail
karolina.maleta@cpk.org.pl

telefon
730366305