Działania fundacji Autonomia (2020)

25.11.2020 – Inauguracja kampanii w mediach społecznościowych, publikacja artykułu o Kampanii na portalu ngo.pl

26.11.2020 – otwarcie OFF Watchdocs.Prawa Człowieka w Filmie i blok tematyczny pt. „Kto się boi tęczy?” – projekcie oraz  spotkanie/dyskusja: „Wiara i tęcza – czy to się wyklucza?” z udziałem przedstawicieli/ek fundacji Wiara i tęcza; spotkanie będzie transmitowane na Facebooku WatchDocsKrakow. Więcej informacji: facebook.com/WatchDocsKrakow/

27.11.2020 – OFF Watchdocs.Prawa Człowieka w Filmie i blok tematyczny pt. „Kto się boi tęczy?” – projekcie oraz  spotkanie/dyskusja online: „Razem czy osobno? Jak żyjemy w Polsce?”; spotkanie będzie transmitowane na facebook’u WatchDocsKrakow,

28.11.2020 – OFF Watchdocs.Prawa Człowieka w Filmie i blok tematyczny pt. „Kto się boi tęczy?” – projekcie oraz  spotkanie/dyskusja online: Tęczowe rodziny w Polsce, spotkanie będzie transmitowane na facebook’u WatchDocsKrakow,

1.12.2020 – „Przemoc wobec kobiet z niepełnosprawnościami i strategie przeciwdziałania” – wykład dla studentek i studentów Uniwersytetu Pedagogicznego organizowany we współpracy  z dr Magdaleną Stoch Pełnomocniczką Rektora UP ds. Równego Traktowania oraz dr Małgorzatą Trojańską Pełnomocniczką Rektora UP ds. Osób Niepełnosprawnych.

3.12.2020, 19:00–20:30 – panel ekspercki on-line „Silniejsze i bezpieczniejsze! Jak ludzie, organizacje i instytucje mogą skuteczniej zapobiegać i reagować na przemoc wobec kobiet z niepełnosprawnościami”, zgłoszenia przyjmujemy do 2.12.2020 do godz. 15:00, formularz: https://bit.ly/16_dni_panel. Premiera spotu dotyczącego projektu „Nie znaczy nie – przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami”.

5 i 6.12.2020 – „Bez zgody na przemoc – czyli jak przeciwdziałać przemocy wobec dziewcząt i nastolatek” bezpłatne szkolenie on – line dla nauczycielek, edukatorek, pracownic młodzieżowych, pedagożek, oraz studentek pracujących z nastolatkami i młodymi kobietami – szkolenie realizowane w partnerskie Autonomii z fundacją Feminoteka. Więcej informacji: autonomia.org.pl/bez_zgody_na_przemoc_szkolenie/.

6.12.2020„Silniejsze i bezpieczniejsze” zajęcia z empowermentowej samoobrony i asertywności dla studentek z niepełnosprawnościami narządów ruchu oraz chorobami przewlekłymi. Zapisy na warsztat prowadzone są online do 30 listopada 2020. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod linkiem: https://forms.gle/mzop64zJzJ47EsjLA.

Działania fundacji Autonomia w ramach Kampanii 16 dni realizowane są dzięki wsparciu Goethe-Institut w Krakowie i Funduszu Feministycznego, we współpracy z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie i w ramach projektu „Nie znaczy nie – przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami”.

Zachęamy do korzystania z materiałów i filmów dostępnych na naszej stronie www.autonomia.org.pl i portalu YouTube.

***

Jeśli szukasz wydarzeń w innych miastach, kliknij TU.

(Uwaga! To nie jest kompletna lista wydarzeń w kraju! To jedynie spis wydarzeń, o których wiemy, tak więc sprawdź w Internecie, czy coś nie dzieje się w Twojej okolicy – albo zorganizuj coś sam(a)!)