Odbyła się druga część szkolenia dla liderek

W dniach 19-20 sierpnia 2017 r. odbyła się druga część szkolenia dla tegorocznych liderek Kampanii „16 dni…”. W szkoleniu bierze udział 14 kobiet z różnych miejsc w kraju, lokalnych aktywistek, które na przełomie listopada i grudnia we współpracy z fundacją Autonomia poprowadzą w swoich środowiskach działania kampanijne.

Liderki kampanii oraz A.Biela, E.Rutkowska i K.Żeglicka, trenerki prowadzące szkolenie

Podczas szkolenia analizowałyśmy zjawisko przemocy wobec kobiet i dyskryminacji krzyżowej, zastanawiałyśmy się jak zapewnić dostępność organizowanych wydarzeń, rozmawiałyśmy o strategii upełnomocnienia (empowerment), zgodzie w relacjach intymnych (consent) i molestowaniu w przestrzeni publicznej. W ramach spotkania odbyła się też projekcja filmu “Delikatnie nas zabijają 3” i dyskusja o wizerunku kobiet w reklamie.

Ponadto liderki wzięły udział w swoim pierwszym wspólnym działaniu: akcji Bańki Ponad Granicami.Akcja zapoczątkowana została w 2014 r. po porwaniu z nigeryjskiej szkoły kilkudziesięciu dziewcząt przez organizację terrorystyczną Boko Haram. Aktywistki organizacji Leave No Girl Behind pod hasłem Bubbles Beyond Borders postanowiły zwrócić uwagę świata na prawo wszystkich dziewcząt do bezpiecznej edukacji. Pierwszą akcję Baniek Ponad Granicami przeprowadziły w Polsce w 2015 r. uczestniczki Akademii Treningu WenDo, organizowanej przez fundację Autonomia. Działania odbywały się wtedy na krakowskim Rynku Głównym. Tym razem bańki tworzyłyśmy w gościnnym Ośrodku Zielony Dół. Temat akcji stanowi wspólny mianownik z ogólnoświatowym tematem Kampanii 16 Dni: “Od pokoju w domu do pokoju na świecie: zadbajmy o edukację bezpieczną dla wszystkich!”

Warto dodać, że pierwsze plany dotyczące wydarzeń organizowanych przez liderki w ramach tegorocznej kampanii już zostały poczynione 🙂 Szczegóły przekażemy na jesieni.

Zapisz

Zapisz

Zapisz